Saules parks: Dr. Mauriņa klīnika

Nesen atvērtā, Latvijas Arhitektūras Gada balvai nominētā  Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnika Mežaparkā ir viena no modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām visā Eiropā. Gadā tā apkalpo tūkstošiem klientu, tās prasmīgajiem ārstiem ik dienas izmantojot pasaules līmeņa tehnoloģijas. Tās izveidei tika veltīta liela rūpība no projektu autoru –  SIA “DIDRIHSONS ARHITEKTI” – puses.

Līdz ar to, loģisks solis ir bijis nodrošināt klīniku ar mūsdienīgu, zaļu un atjaunīgu elektroenerģijas ieguves veidu – saules enerģiju. SIA “EnerGrid” jeb saulesparki.lv komanda veica pilnu saules parka izstrādes procesu no A līdz Z, uzstādot saules parku ar 125.1 kilovatu (kW) jaudu. Projekts tika pabeigts 2023. gada augusta beigās, un saules paneļi Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnikā jau ražo elektrību.

Ar saules paneļu saražoto elektroenerģiju plānots segt nozīmīgu daļu no klīnikas gada elektroenerģijas pašpatēriņa. Tā, kā centrs galvenokārt darbojas laikā, kad spīd dienas gaisma, šādi iespējams iegūt elektroenerģiju izdevīgākajā veidā – tieši tad, kad saule to ražo.

Tas ne tikai ļauj iegūt elektrību mūsdienīgā, dabai draudzīgā veidā, bet arī būtiski palīdz īstenot klīnikas misiju – sniegt pasaules līmeņa pakalpojumu par ikvienam pieejamu cenu.

Līdzīgi projekti

Piesakies 15 min
Konsultācijai

Uzzini, kā sākt pelnīt ar saules paneļiem